Портал АСУ НЗ

Періодичні наукові видання

Бібліотека

Додаток 1

до наказу НАВС

від 01.09.2017 №1382

 

Положення

про відділ організації та координації освітнього процесу

Національної академії внутрішніх справ

  1. Загальні положення

1.1. Відділ організації та координації освітнього процесу (далі – Відділ) є структурним підрозділом Національної академії внутрішніх справ (далі – Академія), діяльність якого полягає в організації, координації, здійсненні контролю, забезпеченні та методичному супроводженні освітнього процесу щодо належної підготовки фахівців.

1.2. У своїй діяльності Відділ керується чинним законодавством України, наказами та дорученнями ректора, рішеннями Вченої ради та ректорату Академії, а також цим Положенням.

1.3. Відділ координує діяльність та підпорядковує собі, в частині організації освітнього процесу, відділ: впровадження інноваційних методик навчання та відділення: методичного забезпечення освітнього процесу, планування навчального процесу. Співпрацює на засадах взаємодії з усіма структурними підрозділами Академії, науково-педагогічними працівниками та здобувачами вищої освіти, слухачами первинної професійної підготовки, з метою забезпечення скоординованої діяльності щодо належної організації та здійснення освітнього процесу зазначених вище структурних одиниць та осіб.

1.4. Відділ безпосередньо підпорядковується першому проректору Академії і виконує управлінсько-організаторську, координаційну, аналітичну, контролюючу функції з питань організації освітнього процесу.

1.5. Співробітники Відділу є безпосередніми учасниками організації, координації, освітнього процесу, виконують роботу відповідно до затверджених в установленому порядку функціональних обов’язків та щорічних планів роботи Академії та Відділу.

1.6. Відділ має печатку та штампи з назвою підрозділу.

  1. Якісний та персональний склад Відділу визначається штатним розписом і затверджується наказом ректора Академії.

2.2. Керівництво роботою Відділу здійснює начальник Відділу організації та координації освітнього процесу. У разі його відсутності – заступник начальника відділу.

2.4. Функціональні обов’язки начальника Відділу затверджуються першим проректором Академії, функціональні обов’язки співробітників Відділу – начальником Відділу.

 

  1. Основними цілями Відділу є:

Координація, організація, оперативне управління освітнім процесом в Академії з врахуванням вимог чинного законодавства України, наказів та доручень ректора, рішень Вченої ради та ректорату Академії з питань організації та координації освітнього процесу на рівні, що забезпечує підготовку кваліфікованих кадрів.

Вироблення, апробація та впровадження в освітній процес загальноакадемічних стандартів підготовки фахівців, інноваційних технологій навчання.

3.3. Створення єдиної системи академічних стандартів щодо методичного забезпечення діяльності кафедр.

3.4. Удосконалення якості викладання дисциплін науково-педагогічними працівниками кафедр Академії.

  1. Основними завданнями Відділу є:

4.1. Організація:

планування, провадження освітнього процесу з усіх форм навчання в навчально-наукових інститутах, факультетах, Відділі та ліцеї;

розробки та контроль виконання освітньо-професійних програм підготовки, структурно-логічних схем підготовки, графіків освітнього процесу, навчальних планів, навчальних і робочих програм навчальних дисциплін для всіх форм навчання;

проведення семінарів, круглих столів, лекцій з питань покращання розвитку вищої освіти;

виконання законів України, наказів, доручень та інструкцій Міністерства освіти і науки України (далі – МОН України), МВС України, інших центральних органів виконавчої влади, рішень Вченої ради та ректорату Академії з питань організації освітнього процесу та його методичного забезпечення, впровадження новітніх технологій та методик навчання;

підготовки матеріалів до ліцензування, акредитації та атестації, участь в організаційній роботі щодо відкриття нових спеціалізацій, спеціальностей за дорученням МОН України, МВС України;

впровадження в навчальні підрозділи уніфікованих форм документів;

формування в Єдиній державній електронній базі з питань освіти замовлень на отримання інформації для виготовлення документів про освіту державного зразка.

4.2. Розробка та створення єдиної системи забезпечення діяльності навчальних підрозділів, кафедр Академії з організації освітнього процесу; вироблення загальноакадемічних стандартів щодо проведення діагностики рівня знань осіб, які навчаються, а також оцінювання рівня педагогічної майстерності науково-педагогічних працівників.

4.3. Підготовка матеріалів для розгляду на засіданнях Вченої ради, ректорату Академії, проектів наказів, доручень, планів заходів та іншої документації, оперативних нарадах при першому проректорові Академії з питань організації та покращання освітнього процесу.

4.4. Участь у роботі комісій, робочих груп відповідно до наказів, вказівок ректора, першого проректора Академії, аналіз, узагальнення та підготовка відповідних матеріалів.

4.6. Здійснення координації та контролю за:

4.6.1. Організацією діяльності навчальних підрозділів, кафедр Академії із забезпечення освітнього процесу та його методичного супроводження.

4.6.2. Своєчасною підготовкою, якістю та станом виконання планової організаційної, обліково-звітної, навчально-методичної документації навчальних підрозділів щодо організації освітнього процесу.

4.6.3. Якістю проведення науково-педагогічними працівниками кафедр всіх видів навчальних занять.

4.6.4. Дотримання працівниками, що забезпечують освітній  процес, науково-педагогічними працівниками кафедр навчальної, виконавської дисципліни.

4.7. Організація виконання та здійснення контролю за прийнятими рішеннями з питань навчальної та методичної роботи в межах завдань Відділу.

4.8. Організація ректорського контролю ректоратом Академії.

4.9. Підготовка пропозицій ректорату з питань затвердження обсягів навчальної роботи та розподілу штатної чисельності кафедр.

4.10. Аналіз та узагальнення матеріалів по проведенню навчальних занять науково-педагогічними працівниками кафедр.

4.11. Надання допомоги працівникам навчальних підрозділів Академії з питань організації та методичного забезпечення освітнього процесу.

4.12. Розгляд звернень громадян та запитів органів державної виконавчої влади тощо з питань організації освітнього процесу.

4.13. Підготовку відповідної звітної та аналітичної документації для направлення в МОН України, МВС України.

  1. Права Відділу:

5.1. Здійснювати взаємодію з структурними підрозділами Академії з питань навчальної та методичної роботи. Запитувати та одержувати для аналізу та узагальнення від структурних підрозділів, кафедр, науково-педагогічних працівників, фахівців Академії якісно підготовлену та оформлену інформацію.

5.2. Висувати пропозиції щодо участі працівників структурних підрозділів Академії (за погодженням з їх керівниками) в організації, методичному забезпеченні та вдосконаленні освітнього процесу, що належать до його компетенції.

5.3. Брати участь у:

проведенні в Академії, навчально-наукових інститутах і факультетах нарад з питань організації та забезпечення освітнього процесу;

вивченні та підборі науково-педагогічних кадрів, працівників інших навчальних підрозділів;

проведенні навчальних занять та їх обговоренні у встановленому порядку за наявності відповідного доручення.

5.4. Працювати з відомостями, що мають гриф обмеження доступу.

5.5. Вести переписку з державними органами, службами, управліннями, установами та громадянами з питань організації та методичного забезпечення освітнього процесу.

5.6. Подавати пропозиції першому проректорові Академії щодо застосування заохочень або стягнень до працівників Відділу та науково-педагогічними працівниками кафедр за підсумками проведеної ними роботи.

5.7. Подавати зміни та доповнення до цього Положення та  функціональних обов’язків працівників.

 

Відділення методичного забезпечення освітнього процесу відділу організації та координації освітнього процесу

Національної академії внутрішніх справ

1.1. Відділення методичного забезпечення освітнього процесу відділу організації та координації освітнього процесу  (далі – Відділення) є  підрозділом відділу організації та координації освітнього процесу Національної академії внутрішніх справ, діяльність якого полягає в здійсненні контролю по забезпеченню методичного супроводження освітнього процесу щодо належної підготовки фахівців.

1.2. Відділення працює на засадах взаємодії з усіма структурними підрозділами Академії, науково-педагогічними працівниками та особами, які навчаються, з метою забезпечення скоординованої діяльності щодо належної організації методичної роботи зазначених вище структурних одиниць та осіб.

1.3. Відділення безпосередньо підпорядковується начальнику відділу організації та координації освітнього процесу і виконує координаційну, аналітичну, контролюючу функції з питань методичної роботи.

1.4. Співробітники Відділення є безпосередніми учасниками координації, здійснення контролю, забезпечення та методичного супроводження освітнього процесу, виконують роботу відповідно до затверджених в установленому порядку функціональних обов’язків та щорічних планів роботи Академії.

  1. Якісний та персональний склад Відділення визначається штатним розписом і затверджується наказом ректора Академії.

2.2. Відділення безпосередньо підпорядковане начальнику відділу організації та координації освітнього процесу Академії. Керівництво роботою Відділення здійснює начальник Відділення методичного забезпечення освітнього процесу за погодженням із начальником відділу організації та координації освітнього процесу.

2.3. Функціональні обов’язки начальника та співробітників Відділення затверджуються начальником відділу організації та координації освітнього процесу.

  1. Основними цілями Відділення є:

3.1. Організація, оперативне управління методичною роботою в Академії з врахуванням вимог чинного законодавства України, наказів та доручень ректора, рішень Вченої ради та ректорату Академії з питань організації та методичного забезпечення освітнього процесу на рівні, що забезпечує підготовку кваліфікованих кадрів.

3.2. Вироблення, апробація та впровадження в освітній процес загальноакадемічних стандартів підготовки фахівців.

3.3. Створення єдиної системи академічних стандартів щодо методичного забезпечення діяльності кафедр.

3.4. Удосконалення якості викладання дисциплін науково-педагогічними працівниками кафедр Академії.

  1. Основними завданнями Відділення є:

4.1. Організація:

розробки та контролю виконання освітньо-професійних програм підготовки, засобів діагностики якості вищої освіти, структурно-логічних схем підготовки для всіх форм навчання;

проведення семінарів, круглих столів, лекцій з питань покращання розвитку вищої освіти;

виконання законів України, наказів, доручень та інструкцій Міністерства освіти і науки України (далі – МОН України), МВС України, рішень Вченої ради та ректорату Академії з питань організації освітнього процесу та його методичного забезпечення, впровадження новітніх технологій та методик навчання;

впровадження в навчальні підрозділи уніфікованих форм документів.

4.2. Участь у роботі комісій, робочих груп відповідно до наказів, вказівок ректора, першого проректора Академії, аналіз, узагальнення та підготовка відповідних матеріалів.

4.3. Здійснення координації та контролю за своєчасною підготовкою, якістю та станом виконання планової організаційної, обліково-звітної, навчально-методичної документації навчальних підрозділів щодо організації освітнього процесу.

4.4. Якістю проведення науково-педагогічними працівниками кафедр всіх видів навчальних занять.

4.5. Організація виконання та здійснення контролю за прийнятими рішеннями з питань методичної роботи в межах завдань Відділення.

4.6. Надання допомоги працівникам навчальних підрозділів Академії з питань методичного забезпечення освітнього процесу.

  1. Працювати з відомостями, що мають гриф обмеження доступу.

 

Відділення планування навчального процесу відділу організації та координації освітнього процесу

Національної академії внутрішніх справ

1.1. Відділення планування навчального процесу (далі – Відділення) є структурним підрозділом відділу організації та координації освітнього процесу, діяльність якого полягає в організації, координації, здійсненні контролю, забезпеченні та супроводженні освітнього процесу щодо належної підготовки фахівців.

1.2. У своїй діяльності Відділення керується чинним законодавством України, наказами та дорученнями ректора, рішеннями Вченої ради та ректорату Академії.

1.3. Відділення працює на засадах взаємодії з усіма структурними підрозділами Академії, науково-педагогічними працівниками та особами, які навчаються, з метою забезпечення скоординованої діяльності щодо належної організації та здійснення навчальної роботи зазначених вище структурних одиниць та осіб.

1.4. Відділення безпосередньо підпорядковується начальнику відділу організації та координації освітнього процесу Академії і виконує координаційну, аналітичну, контролюючу функції з питань планування освітнього процесу.

1.5. Співробітники Відділення є безпосередніми учасниками організації та координації освітнього процесу, виконують роботу відповідно до затверджених в установленому порядку функціональних обов’язків та щорічних планів роботи Академії.

  1. Якісний та персональний склад Відділення визначається штатним розписом і затверджується наказом ректора Академії.

2.2. Відділення безпосередньо підпорядкований начальнику відділу організації та координації освітнього процесу Академії. Керівництво роботою Відділення здійснює начальник Відділення планування навчального процесу за погодженням із начальником відділу організації та координації освітнього процесу.

2.3. Функціональні обов’язки начальника та співробітників Відділення затверджуються начальником відділу організації та координації освітнього процесу.

  1. Основними цілями Відділення є планування, координація, організація, оперативне управління освітнім процесом в Академії з врахуванням вимог чинного законодавства України, наказів та доручень ректора, рішень Вченої ради та ректорату Академії з питань планування освітнього процесу на рівні, що забезпечує підготовку кваліфікованих кадрів.
  2. Основними завданнями Відділення є планування, провадження освітнього процесу з усіх форм навчання в навчально-наукових інститутах, факультетах, Відділенні та ліцеї;

виконання законів України, наказів, доручень та інструкцій МОН України, МВС України, рішень Вченої ради та ректорату Академії з питань планування освітнього процесу;

впровадження в навчальні підрозділи уніфікованих форм документів.

4.1. Підготовка матеріалів для розгляду на засіданнях Вченої ради, ректорату Академії, проектів наказів, доручень, планів заходів та іншої документації, оперативних нарадах при першому проректорові Академії з питань організації та покращання освітнього процесу.

4.2. Участь у роботі комісій, робочих груп відповідно до наказів, вказівок ректора, першого проректора Академії, аналіз, узагальнення та підготовка відповідних матеріалів.

4.3. Здійснення координації та контролю за організацією діяльності навчальних підрозділів, кафедр Академії із забезпечення плановості освітнього процесу.

4.4. Своєчасною підготовкою, якістю та станом виконання планової організаційної, обліково-звітної документації навчальних підрозділів щодо провадження освітнього процесу.

4.5. Дотримання співробітниками. що забезпечують навчальний процес, науково-педагогічними працівниками кафедр навчальної, виконавської дисципліни.

4.6. Організація виконання та здійснення контролю за прийнятими рішеннями з питань планування освітньої роботи в межах завдань Відділення.

4.7. Надання допомоги працівникам навчальних підрозділів Академії з питань організації освітнього процесу.

4.8. Підготовку відповідної звітної та аналітичної документації для направлення в МОН України, МВС України.

  1. Права Відділення:

5.1. Здійснювати взаємодію з структурними підрозділами Академії з питань планування освітнього процесу. Запитувати та одержувати для аналізу та узагальнення від структурних підрозділів, кафедр, науково-педагогічних працівників, фахівців Академії якісно підготовлену та оформлену інформацію.

5.2. Висувати пропозиції щодо участі працівників структурних підрозділів Академії (за погодженням з їх керівниками) в плануванні та вдосконаленні освітнього процесу, що належать до його компетенції.

5.3. Брати участь у:

проведенні в Академії, навчально-наукових інститутах і факультетах нарад з питань планування та забезпечення освітнього процесу;

проведенні навчальних занять та їх обговоренні у встановленому порядку за наявності відповідного доручення.

  1. Працювати з відомостями, що мають гриф обмеження доступу.

 

 

 

Додаток 2

до наказу НАВС

від _______ №___

 

Відділ впровадження інноваційних методик навчання

Національної академії внутрішніх справ

1.1. Відділ впровадження інноваційних методик навчання  (далі – Відділ) є структурним підрозділом Національної академії внутрішніх справ (далі – Академія), діяльність якого полягає у впровадженні, координації, здійсненні контролю, забезпеченні та супроводженні інноваційних методик навчання та дистанційного навчання в освітній процес.

1.2. У своїй діяльності Відділ керується чинним законодавством України, наказами та дорученнями ректора, рішеннями Вченої ради та ректорату Академії.

1.3. Відділ працює на засадах взаємодії з усіма структурними підрозділами Академії, науково-педагогічними працівниками та особами, які навчаються, з метою забезпечення впровадження інноваційних методик навчання в освітній процес.

1.4. Відділ безпосередньо підпорядковується начальнику відділу організації та координації освітнього процесу Академії і виконує організаторську, координаційну, аналітичну функції з питань впровадження інноваційних методик навчання в освітній процес та провадження дистанційної освіти.

1.5. Співробітники Відділу є безпосередніми учасниками координації, здійснення контролю, забезпечення та супроводження освітнього процесу, виконують роботу відповідно до затверджених в установленому порядку функціональних обов’язків та щорічних планів роботи Академії та Відділу.

  1. Якісний та персональний склад Відділу визначається штатним розписом і затверджується наказом ректора Академії.

2.2. Відділ безпосередньо підпорядкований відділу організації та координації освітнього процесу Академії. Керівництво роботою Відділу здійснює начальник Відділу за погодженням із начальником відділу організації та координації освітнього процесу.

2.3. Функціональні обов’язки начальника Відділу затверджуються начальником відділу організації та координації освітнього процесу, функціональні обов’язки співробітників Відділу – начальником Відділу за погодженням із начальником відділу організації та координації освітнього процесу.

Відділ впровадження інноваційних методик навчання

Здійснює: 

накопичення, аналіз, узагальнення інформації з питань використання освітніх інновацій, сучасних інформаційних технологій, перспективного педагогічного досвіду навчально-науковими працівниками кафедр Академії на підставі матеріалів взаємних відвідувань і здійснення контролю;

організацію діяльності науково-методичного семінару, з забезпеченням науково-педагогічних і навчально-допоміжних працівників інформацією щодо досягнень в галузі освіти і науки, змін в законодавстві, плануванні освітнього процесу;

надання методичної та практичної допомоги підрозділам академії з питань забезпечення впровадження інноваційних методик та дистанційного навчання у освітній процес, поліпшення взаємодії між ними з використання позитивного досвіду, напрацьованого як в Академії, так і в інших вищих навчальних закладах;

координацію діяльності науково-педагогічних працівників Академії у підготовці матеріалів дистанційного навчання та контролює діяльність підрозділів у частині провадження дистанційної освіти в Академії

аналіз інтернет-сайтів МОН України, МВС України, навчальних закладів з питань організації освітнього процесу та його методичного забезпечення у частині впровадження інноваційних освітніх та інформаційних технологій, елементів дистанційного навчання.

  1. Основними цілями Відділу є:

3.1. Вироблення, апробація та впровадження в освітній процес інноваційних методик та дистанційного навчання для підготовки фахівців.

3.2. Удосконалення якості викладання дисциплін науково-педагогічними працівниками кафедр Академії шляхом використання інноваційних методик та елементів дистанційного навчання.

  1. Основними завданнями Відділу є:

проведення семінарів, круглих столів, лекцій з питань розвитку вищої освіти та використання інноваційних методик та дистанційного навчання;

виконання законів України, наказів, доручень та інструкцій Міністерства МОН України, МВС України, рішень Вченої ради та ректорату Академії з питань впровадження новітніх технологій та дистанційного навчання;

контроль за функціонуванням та своєчасним наповненням електронних сторінок кафедр Академії на офіційному веб-порталі НАВС.

4.1. Підготовка матеріалів для розгляду на засіданнях Вченої ради, ректорату Академії, проектів наказів, доручень, планів заходів та іншої документації, оперативних нарадах при першому проректорові Академії з питань інноваційного та дистанційного навчання.

4.2. Участь у роботі комісій, робочих груп відповідно до наказів, вказівок ректора, першого проректора Академії, аналіз, узагальнення та підготовка відповідних матеріалів.

4.3. Здійснення координації та контролю за:

4.3.1. Організацією діяльності навчальних підрозділів, кафедр Академії із використання в освітньому процесі інноваційних методик навчання та елементів дистанційного навчання.

4.3.2. Якістю проведення науково-педагогічними працівниками кафедр всіх видів навчальних занять з елементами дистанційного навчання.

4.4. Організація виконання та здійснення контролю за прийнятими рішеннями з питань освітнього процесу в межах завдань Відділу.

4.5. Аналіз матеріалів по проведенню навчальних занять науково-педагогічними працівниками кафедр.

4.6. Підготовку відповідної звітної та аналітичної документації для направлення в МОН України, МВС України.

  1. Права Відділу полягають у здійсненні взаємодії з структурними підрозділами Академії з питань інноваційних методик та дистанційного навчання. Відділ має право запитувати та одержувати для аналізу та узагальнення від структурних підрозділів, кафедр, науково-педагогічних працівників, фахівців Академії якісно підготовлену та оформлену інформацію.

5.1. Брати участь у:

проведенні в Академії, навчально-наукових інститутах і факультетах нарад з питань організації та забезпечення освітнього процесу;

проведенні навчальних занять та їх обговоренні у встановленому порядку за наявності відповідного доручення.

5.2. Вести переписку з державними органами, службами, управліннями, установами та громадянами з питань використання інноваційних методик та дистанційного навчання.